آیا تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور ممکن هست؟؟

پزشکی بدون کنکور” بدون شک پرطرفدار ترین رشته ای که داوطلبان تحصیل در دانشگاه متقاضی ورود به آن هستند ، رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند و متناسب با اینکه تعداد افراد متقاضی بسیار بیشتر از ظرفیت دانشگاه ها است ، قبولی از طریق کنکور سراسری را در این دانشگاه ها سخت می کند و علاوه بر آن شاید شما هم زیاد میانه خوبی با کنکور نداشته باشید.

رشته پزشکی یکی از پر مخاطب ترین و پر متقاضی ترین رشته های دانشگاهی ایران بوده و بدون شک جزو بهترین مشاغل در تمامی کشور های جهان می باشد. موقعیت شغلی و اجتماعی رشته پزشکی و سایر رشته های گروه علوم پزشکی در طی سالیان اخیر بسیار بالا رفته و مردم کشور ما برای جامعه پزشکان احترام زیادی قائل هستند.

نکته قابل توجهی که خیلی ها هم از آن اطلاعی ندارند، این است که شما می توانید بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری و حتی بدون پرداخت کمترین هزینه ای، یعنی به صورت رایگان مانند دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های علوم پزشکی به تحصیل در رشته های پیراپزشکی بپردازید.

شاید قبول کردن این مطلب کمی سخت باشد اما چند سالی است که سازمان سنجش امکان تحصیل در رشته هایی مانند: مامایی، هوشبری، اتاق عمل، پروتز دهان و دندان و… را برای داوطلبان فراهم کرده است.
شما برای ثبت نام در این رشته ها و تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی صرفا باید بهمن ماه برای کنکور سراسری ثبت نام کنید اما جای هیچ نگرانی ندارد چرا که پذیرش این رشته ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است و شما نیازی به شرکت در کنکور ندارید.البته اگر این فرصت را هم از دست دادید جای نگرانی نیست، چرا که در مهلت انتخاب رشته مرداد ماه هم سایت سازمان سنجش امکان خرید کارت را به شما می دهد و می توانید وارد این رشته ها شوید.

البته امکان ثبت نام و وارد شدن به این رشته ها بعضا برای ترم دوم بهمن هم برای کسانی که از مهلت ثبت نام سال گذشته نتوانسته اند استفاده کنند هم فراهم است.

مشاغل علوم پزشکی، یکی از بهترین بازارکار ها در ایران:

امروزه بازار کار یکی از مهمترین ملاک های داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاهی بوده و پزشکی نیز یکی از مشاغلی است که در تمامی سالیان اخیر نیاز کشور به آن بیشتر شده و همچنان کشور ما، فارغ التحصیلان این رشته را با آغوش باز پذیرفته و بازار کار خوبی را برای آنان فراهم می نماید.

علاوه بر رشته پزشکی سایر رشته های گروه علوم پزشکی که همگی زیر نظر وزارت بهداشت و درمان هستند، از بازار کار و موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار بوده و داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب کرده است، از جمله این رشته ها می توان به رشته داروسازی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، هوشبری، فیزیوتراپی، اتاق عمل، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و … اشاره کرد.

اصلی ترین راه برای ورود و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و گروه علوم پزشکی، شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مناسب بوده و هر ساله بیش از ۵۰۰ هزار نفر در کنکور علوم تجربی برای قبولی در این رشته ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رقابت بیش از پانصدهزار نفر برای قبولی در گروه پزشکی:

هر چند که بسیاری از داوطلبان، برای کنکور تلاش چندانی نمی کنند و به اصطلاح از این ۵۰۰ هزار نفر تعداد زیادی از آنها سیاهی لشکر بوده و قبولی در این رشته چندان هم برای آنان اهمیتی ندارد. اما آیا راه دیگری هم برای شما وجود دارد؟ آیا می توان غیر از ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری وارد رشته های گروه علوم پزشکی شویم ؟ یا پزشکی بدون کنکور در مراکزی مثل پردیس های خودگردان ارائه می شوند؟

البته پردیس های خودگردان هزینه های بسیار زیادی را برای تحصیل شما طلب میکنند که پرداخت آن برای خیلی ها ممکن نیست یا به هر دلیلی نمی خواهند چنین مبالغ هنگفتی را برای تحصیل بپردازند.

پردیس های خودگردان ( بین الملل ) شرایط خاص و ویژه ای را برای پذیرش دانشجویان دارند و با توجه به اینکه مدرک این دانشگاه ها با مدارک دانشگاه های علوم پزشکی تفاوتی ندارد، در طی سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

درباره دانشگاه های پردیس خودگردان(بین الملل) چه می دانید ؟

دانشگاه پردیس بین الملل از جمله دانشگاه هایی است که همانند دانشگاه های آزاد و پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرددانشگاه پردیس بین الملل بیش از ده واحد دانشگاهی در سراسر ایران دارد که نام دیگر آنها پردیس های خودگردان دانشگاهی می باشد.

دانشگاه پردیس بین الملل یا پردیس خود گردان دوره ای مشابه دوره های روزانه و دولتی است با این تفاوت که فقط هزینه بالاتری حتی نسبت به دانشگاه های آزاد دارد اما مدرک این دانشگاه معتبر است و عنوان پردیس بین الملل روی مدرک ارائه شده قید نمی شود و فرصت مناسبی را برای بازارکار فارغ التحصلان این رشته ها فراهم کرده است .

هدف از تاسیس پردیس دانشگاهی این بوده است که طی ۲ سال گذشته بسیاری از داوطلبان به دلیل نبود امکان تحصیل در دانشگاه های داخل ایران به خارج از کشور مهاجرت می کردند و مشکلات زیادی برایشان ایجاد می شد بنابراین برای رفع این گونه مسائل، پردیس های دانشگاهی در بیش از ده استان ایران تاسیس شدند .

رشته‌ های ارائه شده کاردانی های پیرا پزشکی بدون کنکور:

لیست همه رشته های ارائه شده دانشگاه ها برای پیرا پزشکی بدون کنکور بدین صورت است:

  • کاردانی های مامایی
  • هوشبری
  • اتاق عمل
  • علوم آزمایشگاهی
  • رادیولوژی دهان
  • سلامت دهان
  • بهداشت حرفه ای
  • بهداشت خانواده
  • فک و صورت

مدارک تحصیلی اعطایی دانشگاه هم معتبر و مشابه مدارک فارغ التحصیلان دانشجویان دیگر است و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد.

البته پذیرش در این رشته های پرمتقاضی ، شرایط و ضوابط خاصی دارد که متناسب با هر رشته متغییر است و شرایط شما در آن دخیل است که برای کسب اطلاعات بیشتر و متناسب با شرایط خودتان میتوانید با مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره ما تماس بگیرید .(تماس باما)

درکل این امکان برای شما داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی وجود دارد که بدون کنکور وارد دانشگاه شوید و هیچ هزینه ای هم نپردازید اما این امکان فوق العاده ضوابطی هم دارد که برای ورود  به این دانشگاه ها شما باید از آن ها مطلع باشید.