رشته داروسازی بدون کنکور

امروز دلایل زیادی باعث شده ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور تقاضای زیادی داشته باشند. از جمله عواملی که باعث تعداد متقاضی بالا شده است، عواملی مثل عدم قبولی در کنکور، سن زیاد، مشغله کاری و ….. هستند. رشته های بسیار جالب توجهی مثل رشته های پزشکی و پیراپزشکی هم به صورت بدون کنکور ارائه میشود. عدم قبولی در این رشته ها بدلیل رقابت زیاد، افراد را به تحصیل در این رشته ها بصورت بدون کنکور سوق میدهد. یکی از مهم ترین رشته ها که طرفدار زیادی هم دارد، رشته داروسازی است. این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است و بدون شک یکی از راه های تحصیل در آن، تحصیل به صورت بدون کنکور است.

رشته داروسازی:

اول از همه باید بدانید اگر متقاضی ورود به رشته داروسازی هستید باید خودتان را برای دنیایی از حفظیات آماده کنید! بر خلاف عقیده عوام رشته داروسازی دارو فروشی نیست. افرادی که فارغ التحصیل این رشته هستند، در فیلد های کاری گسترده ای مشغول به کار میشوند. مثلا در مبحث دارو درمانی بدون شک داروسازان یکی از گزینه های مناسب در این موضوع هستند. مباحث این رشته بشدت حفظی هستند و بسیار گسترده میباشند.

دانشگاه های پردیس بین الملل:

 این دانشگاه ها در واقع زیرشاخه دانشگاه های سراسری هستند. برای مثال دانشگاه پردیس بین الملل دانشگاه تهران زیر شاخه دانشگاه تهران است. مدرکی در نهایت در این دانشگاه ها اعطا میشود، دقیقا همان مدرک اصلی دانشگاه سراسری مورد نظر است.

مثلا مدرکی که درنهایت از دانشگاه پردیس بین الملل تهران دریافت میکنید، همان مدرکیست که دانشجویان از خود دانشگاه تهران دریافت میکنند. جالب توجه است اساتید این دانشگاه ها هم دقیقا اساتید دانشگاه سراسری مربوطه هستند. مدرک داروسازی که شما کسب میکنید، هیچگونه نشانه ای مبنی بر اینکه این مدرک از پردیس بین الملل کسب شده ندارد.

ورود به این دانشگاه ها شرایط خاصی دارد.

مثلا:

  • معدل دیپلم و پیش دانشگاهی باید هردو بالای ۱۷ باشند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار بالا است حدودا سالی ۲۷ یا ۲۸ میلیون تومان میباشد که هزینه بالایی میباشد.

در ضمن خدمتتان بگوییم که در این دانشگاه ها باید از توانمندی علمی بالایی به صورت مداوم برخوردار باشید. اگر معدل شما سطح قابل قبولی نباشد، سریعا عذر شما را میخواهند پس یکی از شرایط بسیار مهمی که نیازمند است، توانمندی علمی بالا است چرا که باید معدلتان در یک حد حداقلی باشد. در هنگام ثبت نام با شما دو مصاحبه انجام میشود. یکی مصاحبه علمی که شما را از جنبه توانمندی های علمی بررسی میکنند. مصاحبه دیگر مصاحبه مالی است که شما را از نظر تمکن مالی بررسی میکنند. باید از سطح مالی قابل قبولی برخوردار باشید که بتوانید شهریه های این دانشگاه ها را پرداخت کنید.

دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه های آزاد هرساله رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه میدهد. هرساله این رشته ها زیاد میشود. رشته هایی که بازار کار خوبی را دارا هستند توسط دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون کنکور ارائه شده است.

پس احتمال دارد که رشته داروسازی هم به صورت بدون کنکور ارائه شود. قطعا در صورت ارائه با شرایط بخصوصی روبه رو هستید. پس یکی از گزینه های داروسازی بدون کنکور همراه با دانشگاه های پردیس بین الملل، دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

بدون شک تحصیل در دانشگاه یکی از مهم ترین عوامل در آینده شغلی و تحصیلی شماست. برای ارتباط با مشاوران ما از صفحه ارتباط با ما استفاده کنید. هدف ما کمک به تحصیل شماست!