معرفی اجمالی رشته کاردانی حرفه ای بازاریابی بدون کنکور

بسیاری از افراد بازاریابی را صرفا ، فعالیت برای فروش کالای شرکتی به مشتریان میدانند ، در حالی که واقعیت بسیار متفاوت با این موضوع است. شاید هدف نهایی ، فروش کالا یا ارائه خدمات باشد اما در واقع برای متخصص بازاریابی ، مهم مسیری است که تا ارائه کالا و خدمات طی میشود. به طور کلی مدیر بازاریابی در یک شرکت از مهمترین بخش های آن شرکت است و در واقع سود و زیان شرکت یا موسسه تا حد زیادی به مسوول بازاریابی آن شرکت بستگی دارد.در ادامه به تشریح بیشتر رشته کاردانی حرفه ای بازاریابی بدون کنکور خواهیم پرداخت.

به طور کلی شما در این رشته با مسائلی مانند:

 • افزایش مهارت و اطلاعات در مورد مدیریت
 • توانایی تجزیه تحلیل مسائل مختلف درمورد شرکت ها و بازارهای فروش
 • ارائه راه حل های مختلف درباره موانع و مشکلاتی که در مسیر کار شرکت خواهد بود

آشنا میشوید. ضمن اینکه با رونق روزافزون فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی ,نیاز به دانش آموختگان و مدیران متخصص در این زمینه هر چه بیشتر احساس میشود.

دروسی که شما باید در رشته کاردانی حرفه ای بازاریابی بدون کنکور بگذرانید:

 • کارآفرینی
 • مهارت و قوانین کسب و کار
 • اصول حسابداری
 • اصول بازاریابی
 • روانشناس کار
 • مبانی اقتصاد
 • مدیریت عمومی
 • تجارت الکترونیک
 • و دروس دیگر

با نگاهی به دروس فوق به چند مورد می توان پی برد:

 • فارغ التحصیل کاردانی بازاریابی در زمینه های بسیاری تحصیل کرده و متخصص هستند.
 • به واسط این رشته افرادی حرفه ای به بازار کار راه پیدا می کنند.

در مورد رشته های دانشگاه علمی کاربردی به طور کلی میتوان گفت این دروس همان دروسی هستند که در دانشگاه های دیگر ارائه میشوند و صرفا برخی از رشته ها نام های کمی متفاوت دارند و البته در دروسی که جنبه عملی بیشتری دارند بدون شک دانشگاه علمی کاربردی مزیت بهتری دارد چراکه تمرکز این دانشگاه بیشتر بر آموزش عملی واحد هاست، این مورد به عنوان مثال در رشته بازاریابی به خوبی قابل درک است چراکه بیش از نیمی از واحدهای این رشته به صورت عملی تدریس میشود و برخلاف دیگر دانشگاه ها ، دانشجویان بازاریابی فارغ التحصیل از دانشگاه علمی کاربردی ، نه تنها صرفا از لحاظ تئوری تخصص دارند بلکه بلافاصله پس  از تحصیل توانایی ورود به بازارکار را دارا هستند، که از این لحاظ میتوان گفت وضعیت کاری رشته بازاریابی برای دانشجویان این رشته در دانشگاه علمی کاربردی از خیلی از دانشگاه های دیگر بهتر است.

بازار کار کاردانی حرفه ای بازاریابی :

قابل ذکر است که در حال حاضر رشته بازاریابی یکی از پرمتقاضی ترین رشته های دانشگاهی است که بازارکار خوب و قابل قبولی نسبت به دیگر رشته ها برای آن وجود دارد که همانطور که اشاره شد در دانشگاه علمی کاربردی دانشجو بیشتر از دانشجو های مراکز دیگر احتمال جذب  دارد.

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته کاردانی حرفه ای بازاریابی بدون کنکور:

برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته بازاریابی در دانشگاه علمی کاربردی اولین و مهمترین شرط داشتن مدرک دیپلم است ، البته که نوع دیپلم شما برای ورود به این رشته تفاوتی نمیکند.فقط صرفا یک مورد درباره ی دیپلم های کاردانش وجود دارد که نوع دیپلم باید با رشته همخوانی داشته باشد. روش پذیرش تمامی واحد های این دانشگاه در رشته بازاریابی بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است که میتوان گفت اگر شما برای ثبت نام و ادامه تحصیل این رشته تصمیم گرفته اید کار زیاد سختی را برای ورود به دانشگاه پیش رو نخواهید داشت.

دانشگاه های علمی کاربردی هرساله در دو نوبت اقدام به پذیرش دانشجو میکنند .

برای ترم مهر زمان ثبت نام شهریور ماه و برای ترم بهمن زمان ثبت نام در دی ماه خواهد بود که دانشگاه در این زمان ها با انتشار دفترچه به جذب دانشجو میپردازند. البته شرایط ثبت نام برای دانشگاه علمی کاربردی کمی پیچیده است (شرایط و ضوابط پذیرش آزاد و شاغل ، رشته محل های واحد های مختلف ، میزان جذب و قبولی هر واحد دانشگاهی و.. ) .

از آنجایی که شما صرفا با توجه به سوابق تحصیلی خودتان وارد دانشگاه خواهید شد, رعایت نکاتی در زمان ثبت نام بسیار مهم و موثر در قبولی شما خواهد بود. شما برای قبولی در رشته کاردانی حرفه ای بازاریابی بدون کنکور نیازمند رعایت موارد متعددی هستید که برای اطلاع از این موارد و همچنین ظرفیت رشته کاردانی بازاریابی نزدیکترین دانشگاه علمی کاربردی به شما میتوانید با مشاوران متخصص مرکز ما مشورت بگیرید.(تماس با ما)