رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه پیام نور

یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی کشور, رشته ی حقوق است. برای ورود به رشته حقوق در دانشگاه پیام نور بدون کنکور لزومی ندارد که در کنکور سراسری شرکت کنید. به این دلیل که مراکز دانشگاهی بسیاری رشته حقوق را بدون آزمون برگزار میکنند.

چراباید دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید؟؟

تمرکز دانشگاه پیام نور بیشتر در آموزش از راه دور دانشجویان است. بدین صورت که در عین حال که کلاس های  هر واحد درسی در این دانشگاه به درخواست دانشجویان امکان برگزاری دارد اما شما برای شرکت در کلاس ها مختار هستید و به طور کلی تمرکز اصلی بر روی خود دانشجو است.

این نکته شاید کار شما را در مقایسه با دانشجویان مراکز دیگر کمی سخت تر کند اما فراموش نکنید مهمترین بازار کارهایی که در آینده ی رشته حقوق دانشگاه پیام نور متصور هستند ، وکالت و قضاوت است.ورود به هر دوی این مشاغل به این صورت خواهد بود که فرد پس از اخذ مدرک لیسانس خود ، باید مجددا در آزمونی شرکت کند که به آزمون جذب قضاوت یا وکالت معروف است و هر ساله مشاهده میشود که اسامی تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در بین پذیرفته شدگان آزمون های حقوقی وجود دارد، که این مساله به دلیل روند آموزش در دانشگاه پیام نور است.

در واقع شما با پذیرش در دانشگاه پیام نور و کمی تلاش میتوانید مسیر آسانتری از رقیبان خود در مسیر رسیدن به مشاغل وکالت یا قضاوت داشته باشید.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته حقوق بدون کنکور :

نکته حائز اهمیت این است که برای ثبت نام شما صرفا به مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارید. مهم نیست که فارغ التحصیل کدام یک از رشته های تجربی ، ریاضی و یا انسانی باشید و از هر کدام از این رشته ها که باشید میتوانید در این رشته ثبت نام کنید.

زمان ثبت نام معمولا هر ساله در دو نوبت  ترم مهر و بهمن است . که معمولا در اواخر مرداد و اواخر آذر ماه اطلاعیه ی ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور منتشر میشود.دانشگاه پیام نور مراکز مختلفی در اقصی نقاط کشور دارد که تقریبا تمامی این واحد ها رشته حقوق را ارائه داده اند. اما داوطلبان خواهان این رشته بیشتر از ظرفیت اعلامی می باشند که همین امر کار را کمی دشوار می کند.

شما برای قبولی در رشته محل های حقوق دانشگاه پیام نور بدون کنکور نیازمند رعایت موارد متعددی هستید که برای اطلاع از این موارد و همچنین ظرفیت رشته حقوق نزدیکترین مراکز پیام نور به شما میتوانید با مشاوران متخصص مرکز ما مشورت بگیرید.(تماس با ما)