برای آشنایی با رشته دندانپزشکی بدون کنکور این مقاله را مطالعه نمایید.

” دندانپزشکی بدون کنکور “امروزه به دلایل متعددی بازار ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور داغ است. دلایلی مثل کمبود وقت، سن بالا، وضعیت اشتغال، وضعیت تاهل و …. افراد زیادی را به سمت ورود به دانشگاه به صورت بدون کنکور کشانده است.

از طرفی سخت شدن قبولی در رشته های خوب و پرطرفدار افراد را وسوسه میکند که بدون کنکور در این رشته ها تحصیل کنند. همواره رشته های گروه پزشکی و پیرا پزشکی به دلیل درآمد بالا و نیز بالا بودن سطح رشته از طرفداران زیادی برخوردار بوده است. بدون شک یکی از این رشته های خوب و پردرآمد دندانپزشکی است.

دندانپزشکی یکی از پرطرفدار ترین و بهترین رشته های دانشگاهی در طی چند سال اخیر بوده و بی گمان آرزوی هر داوطلب کنکور تجربی قبولی در این رشته است که مسلما بازار کار خوب و موقعیت اجتماعی رشته دندانپزشکی جذابیت های زیادی را برای افراد ایجاد می کند.

هر ساله بیش از ۴۵۰ هزار نفر برای کنکور تجربی متقاضی بوده و اغلب آنها به قبولی در رشته های برتر علوم تجربی همچون دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل و … می اندیشند.

اما آیا راهی وجود دارد که داوطلبان بدون شرکت در کنکور سراسری و با خیالی آسوده به تحصیل در رشته دندانپزشکی بپردازند و رویای خود را تحقق ببخشند ؟

رشته دندانپزشکی بدون کنکور؟

دندانپزشکی رشته ای است که به تشخیص، پیشگیری و درمان بیماریهای دهان و دندان میپردازد. این رشته در حال حاضر متقاضیان زیادی دارد. پس از گذراندن دوره تحصیل به فرد مدرک دکترای عمومی اعطا میشود. دندانپزشک عمومی توانایی مطب زدن، کار در کلینیک ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها را دارد.حال بررسی کنیم که آیا برای ورود به رشته دندانپزشکی بدون کنکور راهی پیش روی خود داریم یا خیر؟

۱- دانشگاه های پردیس بین الملل ؟

در توضیحات زیر بررسی خواهیم کرد که آیا دانشگاه های پردیس بین الملل یا همان پردیس های خودگردان دانشگاهی، رشته ی دندانپزشکی را بصورت بدون کنکور پذیرش می کنند یا خیر ؟

این دانشگاه ها در واقع وابسته به دانشگاه های دولتی هستند. برای مثال دانشگاه پردیس بین الملل دانشگاه تهران زیر شاخه دانشگاه تهران است. مدرکی در نهایت در این دانشگاه ها کسب میکنید دقیقا همان مدرک اصلی دانشگاه سراسری مربوطه است.

مثلا مدرکی که در نهایت از دانشگاه پردیس بین الملل تهران دریافت میکنید، همان مدرکیست که دانشجویان از خود دانشگاه تهران دریافت میکنند. جالب توجه است اساتید این دانشگاه ها هم دقیقا اساتید دانشگاه سراسری مربوطه هستند. مدرک دندانپزشکی که به شما اعطا میشود هیچگونه مهری مبنی بر اینکه این مدرک از پردیس بین الملل کسب شده ندارد. ورود به این دانشگاه ها شرایط به خصوصی دارد.

مثلا:

  •     معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای آنان اهمیت دارد.
  •     هزینه تحصیل در این دانشگاه ها زیاد است.

در ضمن خدمتتان عرض کنیم که در این دانشگاه ها باید از توانمندی علمی نسبتا بالا به صورت مداوم برخوردار باشید . اگر معدل شما سطح قابل قبولی نباشد، سریعا عذر شما را میخواهند . پس یکی از شرایط بسیار مهمی که باید دارا باشید، توانمندی علمی بالا است چرا که باید معدلتان در یک حد حداقلی باشد . در هنگام ثبت نام با شما دو مصاحبه انجام می شود . یکی مصاحبه علمی که شما را از جنبه توانمندی های علمی بررسی می کنند . مصاحبه دیگر مصاحبه مالی است که شما را از نظر تمکن مالی بررسی می کنند . باید از سطح مالی قابل قبولی برخوردار باشید که بتوانید شهریه های این دانشگاه ها را پرداخت کنید .

اگر هنوز این سوال در ذهنتان است که آیا دندانپزشکی بدون کنکور در دانشگاه های پردیس بین الملل وجود دارند یا خیر با مشاوران ما تماس بگیرید.(تماس با ما)

۲- دانشگاه آزاد اسلامی؟

در زیر بررسی خواهیم کرد که آیا شایعاتی که در خصوص دندانپزشکی بدون کنکور در برخی از واحد های دانشگاه آزاد است، تا چه اندازه صحت دارد ؟

دانشگاه های آزاد هرساله رشته هایی را به صورت بدون کنکور ارائه میدهد. هرساله بر تعداد این رشته ها افزوده میشود. 

رشته هایی که بازار کار قابل قبولی دارند هم توسط دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون کنکور ارائه شده است. پس احتمال دارد که رشته دندانپزشکی هم به صورت بدون کنکور ارائه شود.

قطعا در صورت ارائه با شرایط بخصوصی روبه رو هستید. پس یکی از گزینه های دندانپزشکی بدون کنکور علاوه بر دانشگاه های پردیس بین الملل، دانشگاه آزاد اسلامی میتواند باشد.

فراخوان ثبت نام بدون کنکور در زمان های بخصوصی اعلام میشود پس منتظر بمانید!

بدون شک رشته دانشگاهی میتواند آینده شغلی و تحصیلی شما را رقم بزند پس بهتر است با مشاورین مجرب در این زمینه مشورت کنید. اگر خواستار ورود به رشته های خوب مثل دندانپزشکی به صورت بدون کنکور هستید حتما با مشاورین ما مشورت کنید.