لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد افغانستان

دانشگاه آزاد اسلامی دارای واحد های بین المللی می باشد که به دو دسته درون مرزی و برون مرزی تقسیم می شوند‌. دانشگاه آزاد اسلامی پیشرفت خوبی در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی دارد و نزدیک به ۹ هزار دانشجوی غیر ایرانی در واحد های درون مرزی و برون‌ مرزی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد افغانستان در ادامه مطلب آورده شده است.

دانشگاه آزاد واحد افغانستان واقع در شهر کابل ، یکی از ۴ واحد برون مرزی دانشگاه آزاد محسوب می شود که می توان گفت استقبال برای ورود به شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان خیلی خوب است و تمام ظرفیت ها هر ترم تقریباً پر می‌شود ولی در عین حال ظرفیت محدودی برای پذیرش دانشجو در افغانستان وجود دارد و بیشتر رشته های ارائه شده در این دانشگاه در حوزه های مدیریت و علوم انسانی می باشند ، البته توسعه رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند. 

لیست رشته های دانشگاه آزاد واحد افغانستان در مقطع کارشناسی شامل رشته های :

  • مهندسی عمران

 

شرایط و زمان ثبت نام در دانشگاه آزاد واحد افغانستان :

شرایط تحصیل در این دانشگاه هماهنگ با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و مدرک تحصیلی آن نیز دارای همان اعتبار است. تحصیل در این دانشگاه به صورت حضوری است و دانشجویان حداکثر مجاز به ۳ جلسه غیبت از ۱۶ جلسه تشکیل کلاس ها می باشند. شهریه هر نیمسال تحصیلی در طول همان نیم سال یا به صورت یک جا و یا در چند مرحله دریافت می گردد و همه دانشجویان ملزم به پرداخت آن هستند.

برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی یا تأییدیه مورد قبول مراجع ذیربط در افغانستان الزامی است ، پس برای دانشجویان مقطع کارشناسی داشتن مدرک پیش دانشگاهی ضروری می باشد. میزان شهریه ای که از دانشجویان این واحد دانشگاهی دریافت می شود برابر با شهریه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در داخل ایران است و تفاوتی ندارد. ثبت نام دانشجویان دانشگاه آزاد واحد افغانستان هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن صورت می گیرد و به صورت اینترنتی می باشد.

برای کسب اطلاع و آگاهی لازم درباره رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد افغانستان ، زمان، شرایط ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام می توانید با مشاوران با تجربه مرکز ما در ارتباط باشید.

(تماس با ما)