رشته فیزیوتراپی بدون کنکور :

رشته فیزیوتراپی بدون کنکور یکی از رشته های مثل ، هوشبری ، اتاق عمل ، و… در زیر شاخه رشته پیراپزشکی  است که هر ساله داوطلبان زیادی را جذب خود میکند و همچنین  رقابت زیادی بین  افرادی که قصد تحصیل در  رشته فیزیوتراپی در کنکور سراسری را دارند وجود دارد

 در رشته فیزیوتراپی برای توانبخشی افرادی که بیمار هستند  و یا یک فرد معلولند  ، از فیزیوتراپی برای درمان این بیماران استفاده میکنند .در رشته فیزیوتراپی به صورت فیزیکی به درمان  بیمار میپردازند بر خلاف رشته های دیگر پزشکی که  از مواد شیمیایی و دارو برای درمان بیماران استفاده میکنند .

بعضی از افراد و یا جوانان ، سالمندان و…که بر اثر تصادف و مشکلات مختلفی زمین گیر شده اند  و  سلامت جسمی  و … خود را از دست داده اند فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی میتوانند در جهت درمان این بیماران شروع به کار نمایند و به آنان کمک و یاری برسانند .

پزشک فیزیوتراپ ، برای درمان و توانبخشی بیماران از طب فیزیکی مثل عوامل مکانیکی، گرما ، سرما ، الکتریسیته ، و ورزش استفاده مینماید.

رشته  فیزیوتراپی  یکی از رشته های است که در دانشگاه های بدون کنکور  ارائه میشود  رشته های پزشکی و پیرا پزشکی درچندین سال اخیر است که دانشگاه های بدون کنکور دانشجو جذب می کنند.

دانشگاه های بدون کنکور مثل :

  • دانشگاه های پردیس های بین الملل 
  • دانشگاه های آزاد اسلامی
  • دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور
  • دانشگاه های علمی کاربردی

ولی آیا تمامی این دانشگاه  ها رشته پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می دهند!

دانشگاه آزاد اسلامی :

در چندین سال اخیر است که در تمام مناطق کشور در واحد های مختلف خود دانشجو جذب مینماید و رشته های تجربی مثل : میکروبیولوژی ، زیست شناسی سلولی  و ملکولی و… را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری برای داوطلبان ،  زمینه تحصیل را فراهم آورده است.

دانشگاه های پردیس بین الملل و یا همان پردیس های خودگردان : 

دانشجو در رشته های پزشکی و پیراپزشکی میپذیرد

زمانی که داوطلبان اقدام به ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان میکنند باید امادگی مصاحبه را داشته باشند .

مصاحبه های که از لحاظ سطح علمی و سطح اقتصادی و… افراد را میسنجند داوطلبان رشته فیزیوتراپی  دانشگاه پردیس خودگردان این اطلاع را داشته باشند ، درست است که  لازم نیست کنکوری  برای ورودی در این دانشگاه بدهند  ولی مصاحبه اولین مرحله برای ورود به این دانشگاه است ،  داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان را دارند باید بدانند دانشگاه ، أنان را از لحاظ سطح علمی میسنجد .

دانشگاه های بین الملل مورد تأیید دانشگاه های سراسری کشور است و در سطح کشور دانشجو جذب میکنند

موقعیت شغلی رشته فیزیوتراپی :

داوطلبان در بیمارستان ها ، درمانگاه ها، مراکز توانبخشی ، مراکز ورزشی و در بهزیستی و هلال احمر  بعداز فارغ التحصیلی میتوانند مشغول به کار شوند. برای آنکه فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی در مطب شخصی خود فعالیت نمایند لازم است که دارای سابقه کار در مرکزا درمانی و مراکز فیزیوتراپی و…باشند که اجازه مطب شخصی را به آنان دهند  و با کسب تجربه بیشتر  می توانند مرکز فیزیوتراپی  تأسیس نمایند

 

بازار کار :

به دلیل آنکه تمام جوامع، و کشورهای  پیشرفته و درحال پیشرفته ،  افراد  دچار مشکلات حرکتی ، اختلالات حسی و عضلانی  ، اخلالات قلبی و… میشوند  اهمیت خدمات فیزیوتراپی را بالا میبرد  وبه همین دلیل روز به روز نیاز جامعه به فیزیوتراپ بیشتر میشود  و در همین جهت آینده شغلی خوبی در این رشته پیش بینی میشود .

درآمد فیزیوتراپ ها متناسب به توانایی ها، تخصصشان و سابقه کاریشان افزایش پیدا میکند  و فیزیوتراپ هایی که به صورت مستقل مثال :مطب شخصی فعالیت میکنند درآمد بالاتری از استخدامی های بخش دولتی دارند .

برای موفقیت در حیطه درمان فیزیوتراپی لازم است مهارت ها و دانش مورد نیاز یک فیزیوتراپیست از جهت  انجام کار با دست  ، شنونده بودن خوب و صبوری و حوصله بالا  و توانایی جلب اعتماد بیماران را داشته باشند.

درصورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری درمورد نحوه ثبت نام و یا زمان ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور  دارید می توانید از طریق بخش (تماس با ما)  با مشاورین ما در ارتباط باشید.