کاردانی فنی عمران دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور:

یک مهندس عمران حرفه ای علاوه بر مهارت های نظری میبایست مهارت های عملی لازم را نیز آشنایی داشته باشد. رشته های کاردانی فنی عمران علمی کاربردی  را میتوان میانبر رشته های کارشناسی ویا مقاطع بالاتر عمران دانست .دلیل این ادعا هم این است که آشنایی  مهارت های تجربی و عملیاتی در رشته ای چون  مهندسی عمران بسیار ارزشمند است و گاهی اوقات فارغ التحصیل مهندسی عمران در مقاطع بالاتر هنوز با ابتدایی ترین مهارت های فنی مهندسی عمران آشنا نیستند .در این اینجا میخواهیم شما را با رشته های کاردانی فنی عمران بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی  آشنا کنیم وبه معرفی فرایند تحصیل وبازار کار این رشته ها بپردازیم.

هم چنین شرایط پذیرش بدون کنکور در رشته های کاردانی فنی عمران را نیز بررسی کنیم.اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان  رشته های کاردانی فنی عمران که به معرفی آنها می پردازیم میتوانند در شرکت های فنی و مهندسی و پیمانکار مشغول به کار شوند و درصد بیکاری این دانشجویان نسبت به دانشجویان رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دردانشگاه های مختلف بسیار کمتر است.

رشته های کاردانی فنی عمران  بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی :

کاردانی فنی عمران – شهرسازی:

شهرسازی، مداخله در شهر از طریق تفکر، برنامه ریزی، طراحی و ساخت و ساز معبر، بنا و تنظیم فضا و فعالیت به منظور بهبود کیفیت زندگی ساکنان آن است. آنچه که به طور معمول در شهرسازی صورت می‌گیرد، طراحی، تقویت و تنظیم فضا به منظور ایجاد توسعه‌ای موزون است. شهرسازی از طریق ابزار و روش‌های خود می‌کوشد تا با طراحی و تفکر به شبکه معابر، کاربری اراضی، تراکم (نفر در واحد سطح)، محدوده‌ها و حریم‌ها نظم بخشد.

ازجمله واحد های درسی تخصصی این رشته در دانشگاه علمی کاربردی ترافیک شهری ،تاسیسات شهری ،حقوق شهری ، معماری و…..میباشد.از جمله مراکز آموزشی معتبر علمی کاربردی شهرداری های استان ها و سازمان های نوسازی وبهسازی میباشد.

کاردانی فنی عمران-امورپیمان ها:

توسعه روزافزون بخش عمران و رشد حجم فعالیت های در دست اجرا در بخش ساخت و ساز و لزوم برآورد، تعیین مشاور، تعیین پیمانکار و رسیدگی به صورت حسابها، صورت وضعیت های موقت و قطعی و تعدیل ها و دیگر ادعاها و مشکلات پیمانکاران و مشاوران اقتضا می نماید نسبت به تربیت کادر کاردانی متناسب با نوع نیاز، برنامه ریزی و اقدام گردد.

ازجمله واحد های درسی در دانشگاه علمی کاربردی این رشته:

  • ایمنی و بهداشت
  • مبانی کنترل و کیفیت قوانین 
  • مهارت های کسب و کار
  • فولاد
  • بتن
  • و …..میباشد.

ازجمله مراکز مهم علمی کاربردی شهرداری های استان ها ،جهاد دانشگاهی استان ها و همیاری های شهرداری استان ها و… میباشد.

کاردانی فنی عمران –شبکه تصفیه خانه آب وفاضلاب:

طراحی رو شهای تصفیه آب وفاضلاب ،ساخت تصفیه خانه و بررسی کیفیت آب مباحث بسیار مهمی است که در این رشته به آن پرداخته میشود.از جمله دروس تخصصی این رشته

  • کیفیت آب
  • فرایند های تصفیه
  • ایمنی و بهداشت کار
  • و… را میتوان نام برد.

برخی دیگر ازرشته های کاردانی فنی عمران دانشگاه علمی کاربردی  به شرح زیر میباشد برای اطلاع از دروس دانشگاهی و هم چنین مراکز علمی کاربردی با مشاوران ما تماس بگیرید.

 کاردانی فنی بهره برداری راه آهن – بتن،- ترافیک شهری،- تونل سازی، – حمل و نقل شهری، – خط و ابنیه

مترو، راهداری، راهسازی، سازه های آبی، سازه های پیش ساخته، سازه های مترو، سد و شبکه ، نقشه برداری مسیر

شرایط پذیرش و ثبت نام:

داوطلبان علاقه مند به پذیرش بدون کنکور در رشته های کاردانی فنی عمران در دانشگاه های علمی کاربردی میتوانند با مراجعه به مراکز علمی کاربردی شهرخود وهمراه داشتن مدارک لازم مراحل ثبت نام خود را پیگیری نمایند.پذیرش بدون کنکور در مراکز علمی کاربردی در دو ورودی مهر وبهمن صورت میگیرد.