معرفی دانشگاه علمی کاربری

دانشگاه جامع علمی کاربری که در ابتدای نام آن کلمه جامع بکار برده شده است. یک دانشگاه نیمه دولتی وابسته به وزارت علوم است و جامع آن نیز به معنای گردآوری اشخاص دولتی و غیردولتی درکنارهم ، برای آموزش های لازم برای تربیت نیروی انسانی متخصص است .

دوره های دانشگاه علمی کاربری:

این دانشگاه ، از سال ۱۳۷۰ مورد تایید وزارت علوم قرار گرفت وزرلبلبل شروع به پذیرش دانشجو کرد. این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ،هرساله تعداد زیادی دانشجو پذیرش میکند.مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیاز به پیش نیاز دیپلم سال سوم و مقطع کارشناسی ناپیوسته نیاز به مدرک تحصیلی کاردانی یا فوق دیپلم دارد . این دانشگاه، بصورت عملی و تخصصی وارد رشته ها شده است و تقریبا ۵۰% واحدهای درسی این دانشگاه عملی هستند و همانطور که گفته شد بصورت کاملا تخصصی ،مهارتی و عملی وارد رشته ها شده است.

علمی_کاربردی

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در واحد های علمی کاربردی سراسر کشور می توانید از طریق تلفن ثابت و از سراسر کشور با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب تماس حاصل فرمایید و یا در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت کلیک نمایید.

شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی:

این دانشگاه هرساله تعداد زیادی دانشجو را از طریق بررسی شرایط معدل پذیرش میکند. دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای افراد شاغل دارای سهمیه ویژه ای است که به سهمیه شاغل معروف است که افراد شاغل با شرایط خاص وارد دانشگاه می شوند و در ساعات خاص و روزهای خاص برای آنها کلاس برگزار می شود.

دانشجویان دانشگاه علمی کاربری:

اکثریت دانشجویان این دانشگاه و فارغ التحصیلان آن دارای میانگین سنی بالا هستند.  همچنین با توجه به سهمیه های ویژه دانشگاه علمی کاربردی برای شاغلین ، پس دانشگاه علمی کاربردی گزینه مناسبی برای شاغلین و افرادی است که مدتی از تحصیل دور مانده اند . البته نکته قابل توجه این است که تمامی واحدهای این دانشگاه دارای رشته خاص در یک زمینه هستند،پس باید دارای کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز باشند و این دانشگاه همانطور که از نامش پیداست یک دانشگاه کاملا عملی و مهارتی است پس گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال توانایی و کسب مهارت در رشته تحصیلی خود هستند .

امـروز چهارشنبه ۲۶ مرداد تا ساعت دوازده شب

جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر 

با شماره ی ده رقمی

۸۲ ۱۷ ۹۰۷ ۹۰۹ 

از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا پیش شماره

تماس بگیرید

شهریه های دانشگاه علمی کاربری:

شهریه های دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه های بدون کنکور کمتر است. به همین دلیل دانشگاه علمی کاربردی برای علاقه مندان به تحصیلی که قصد دارند برای ادامه تحصیل هزینه کمتری را خرج کنند مناسب تر است .شهریه های ثابت دانشگاه های علمی کاربردی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد که به نسبت شهریه های دانشگاه های دیگر مبلغ مناسبی برای تحصیل می باشد .

واحد های دانشگاه علمی کاربری:

این دانشگاه  بیش از ۹۰۰ واحد دانشگاهی در سراسر کشور  و  بیش از ۱۵۰ واحد در کلان شهر تهران دارد که پس از انتخاب کد رشته محل واحد ،  بصورت حضوری ثبت نام بعمل می آید. این دانشگاه و واحد های آن در ۴زیر گروه فرهنگ و هنر، کشاورزی، صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی دانشجو می پذیرد و تنها در یک زیرگروه میتوان ثبت نام و پذیرش شد.

 این دانشگاه بیشتر برای اشخاصی است که میخواهند مستقیما وارد بازار کار رشته خود شوند و تخصص لازم رشته را نیز بدست آورند گزینه مناسبی می باشد.

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در واحد های علمی کاربردی سراسر کشور می توانید از طریق تلفن ثابت و از سراسر کشور با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب تماس حاصل فرمایید و یا در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت کلیک نمایید.

زمان و چگونگی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی:

دانشگاه علمی کاربردی سالانه ۲ بار پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ارائه می نماید. دانشگاه علمی کاربردی یکبار برای ورودی مهر و یکبار هم نیز برای ورودی بهمن در رشته های بدون کنکور خود دانشجو پذیرش می کند.زمان ثبت نام برای ورودی مهر در اواسط مرداد ماه و برای ورودی بهمن هم معمولا از اواسط بهمن ماه می باشد.

راهنمایی بیشتر برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور:

اگر شاغل هستید و قصد ادامه تحصیل در رشته مرتبط با شغل خود را دارید تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور به شما توصیه می شود. دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی دولتی و وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری است هم چنین مدرک آن مورد تایید وزارت علوم و قابل ترجمه و دارای اعتبار بین المللی است. این دانشگاه دارای ۳۱ واحد استانی و بیش از ۱۰۰۰ مرکز آموزشی در رشته های مختلف در سراسر کشور است.این دانشگاه با هدف افزایش مهارت شاغلین و افزایش مهارت های حرفه ای دانش آموختگان تاسیس شده و دانش آموختگان مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه عموما از تخصص ویژه ای برخوردار هستند.

دانشگاه علمی کاربری در مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور:

مرکز مشاوره و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور با بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان حوزه ی علمی کاربردی آماده ی ارائه ی لباطلاعات به شما در زمینه ی

  • لیست رشته ها
  • معرفی رشته ها
  • بررسی شرایط ثبت نام

امـروز چهارشنبه ۲۶ مرداد تا ساعت دوازده شب

جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر 

با شماره ی ده رقمی

۸۲ ۱۷ ۹۰۷ ۹۰۹ 

از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا پیش شماره

تماس بگیرید