رشته مهندسی عمران بدون کنکور:

بدون شک در ۱۰ سال اخیر رشته ­ی مهندسی عمران همواره جزء ۴ رشته ی اول مورد علاقه ­ی داوطلبین کنکور ریاضی بوده .حتی در چند سال اخیر پس از رشته ­ی تحصیلی برق، جزء پرطرفدارترین رشته ­های دانشگاهی مد نظر داوطلبین محسوب میشود. بدون شک این محبوبیت از ویژگی های منحصر به فرد این رشته­ ی تحصیلی حکایت می­کند. از جمله مهم ترین این ویژگی­ها می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جذب مناسب و سریع به بازار کار (حتی با مدرک کارشناسی)
  • تنوع بسیار زیاد کارهای مرتبط به رشته تحصیلی عمران و در نتیجه جذب افراد با سلایق متفاوت
  • تجربی بودن بسیاری از مشاغل مرتبط با این رشته تحصیلی
  • عینی بودن بسیاری از مطالب درسی و وجود واحدهای عملی متنوع
  • تنوع رشته ­های تحصیلی موجود در مقطع کارشناسی ارشد

مهارت ها وتوانایی های مطرح در رشته عمران :

رشته عمران ازجمله رشته هایی میباشد که هم مباحث تئوری در آن مطرح است وهم مباحث عملی.البته که این رشته نرم افزار های مطرحی دارد که در صنعت کاربرد بسیاری دارد.توانایی های نرم افزاری در رشته عمران بسیار موثر است و هم چنین آشنایی با عملیات عمرانی نیز کمک شایانی در بازار کار خواهد کرد.

بازار کاری در رشته مهندسی عمران :

۱)طراحی ومشاوره:

برای ورود به این حیطه باید آشنایی کامل با مفاهیم ونظریه ها وهم چنین نرم افزار های مختلف رشته عمران داشته باشیم.شرکت های طراح ومشاور درآمد های بسیار خوبی کسب میکنند و هر پروژه یک شرکت طراح ومشاور باید داشته باشد .

۲)پیمانکاری واجرا:

شرکت های پیمانکار نیز با توجه به توانایی ها وتجریبات خود در عملیات عمرانی وساخت وساز در هر پروژه نقش کلیدی ومهمی خواهند داشت.آشنایی با عملیات عمرانی برای فعالیت در این حوزه بسیار مهم میباشد.

۳)نظارت

ورود به دانشگاه بدون کنکور:

برای ورود به رشته مهندسی عمران با آزمون سراسری دو راه موجود دارد:

۱)از طریق دیپلم فنی حرفه ای هنرستان رشته فنی ساختمان برای مقطع کاردانی

۲)از طریق مدرک پیش دانشگاهی برای مقطع کارشناسی پیوسته

البته برای انتخاب رشته مهندسی عمران در مقطع کاردانی بدون کنکور نیز میتوان اقدام نمود .تقریبا میتوان گفت تمامی دانشگاه های مطرح کشور میتوان بدون کنکور در رشته عمران تحصیل نمود البته هر کدام شرایط خاص خودش را دارد.

پس خیال شما راحت باشد که در هر زمانی میتوانید برای ثبت نام بدون کنکور اقدام کرد.

شما میتوانید با توجه به مقطع تحصیلی خودتان بدون کنکور در رشته مهندسی عمران تحصیل کنید البته تحصیل در دانشگاه های سراسری بدون شرکت در آزمون سراسری غیر ممکن است اما سایر دانشگاه ها امکان تحصیل بدون کنکور فراهم میباشد.

در دانشگاه آزاد میتوان در دو مقطع کاردانی وکاردانی به کارشناسی اقدام به تحصیل بدون کنکور کرد و هم چنین در دانشگاه های پیام نور وعلمی کاربردی نیز این امکان وجود دارد. نکته مهم در رشته های بدون کنکور این است که شرایط تحصیل وکیفیت آموزشی واساتید وهم چنین مدرک فارغ التحصیلی یکسان میباشد وهیچ تفاوتی بین دانشجویان بدون کنکور و دیگر دانشجویان وجود ندارد.

برای اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاهی مناسب رو تجربه ما حساب کنید.ماهمه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت۸ صبح الی ۱۲ شب منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم. (تماس با ما)