معرفی رشته هوشبری بدون کنکور

رشته هوشبری بدون کنکور یکی از رشته های پرطرفدار در زیر شاخه رشته پیراپزشکی  است که هر ساله داوطلبان زیادی را جذب خود میکند  ،  همچنین   رؤیای برخی از داوطلبان نیز هست.

در رشته هوشبری ، روشها ، تجهیزات ، و لوازم مورد استفاده برای بیمار بیهوش را در حین عمل جراحی به دانشجویان می آموزند واین رشته مراقبت از بیماران را در قبل از بیهوشی و بعداز ان به صورت عملی درکنار دروس نظری در دانشگاه اموزش میبینند.

رشته هوشبری یکی از رشته های است که در دانشگاه های بدون کنکور  ارائه میشود  رشته های پزشکی و پیرا پزشکی درچندین سال اخیر است که دانشگاه های بدون کنکور دانشجو جذب می کنند 

دانشگاه های بدون کنکور مثل :

  • دانشگاه های پردیس های بین الملل 
  • دانشگاه های آزاد اسلامی
  • دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور 
  • دانشگاه های علمی کاربردی

ولی آیا تمامی این دانشگاه  ها رشته پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می دهند!

دانشگاه آزاد اسلامی :

در چندین سال اخیر است که در تمام مناطق کشور در واحد های مختلف خود دانشجو جذب مینماید و رشته های تجربی مثل : میکروبیولوژی ، زیست شناسی سلولی  و ملکولی و… را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری برای داوطلبان ،  زمینه تحصیل را فراهم آورده است.

دانشگاه های پردیس بین الملل و یا همان پردیس های خودگردان :

  دانشجو در رشته های پزشکی و پیراپزشکی میپذیرد.

زمانی که داوطلبان اقدام به ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان کردند باید آمادگی مصاحبه را داشته باشند .

مصاحبه های که از لحاظ سطح علمی و سطح اقتصادی و… افراد را میسنجند . داوطلبان رشته هوشبری دانشگاه پردیس خودگردان این اطلاع را داشته باشند ، درست است که لازم نیست کنکوری  برای ورودی در این دانشگاه داده شود ولی مصاحبه اولین مرحله برای ورود به این دانشگاه است ،  داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان را دارند این دانشگاه آنان را از لحاظ سطح علمی میسنجد .

دانشگاه های بین الملل مورد تأید دانشگاه های سراسری کشور است و در سطح کشور دانشجو جذب میکنند

موقعیت شغلی رشته هوشبری :

داوطلبان در بخش اتاق عمل ، دستیار یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل ، در اورژانس های بیمارستان ها و… میتوانند مشغول به کار شوند

دوره کاردانی هوشبری یکی از شاخه های پیرا پزشکی منصوب میشود که با تحصیل در این مقطع ، فارغ التحصیلان ان میتوانند به عنوان دستیار یک متخصص بیهوشی تحت نظر متخصص، در اتاق عمل مشغول به کار شوند. کاردانی رشته بیهوشی به این جهت ارائه شد که تعداد اعمال جراحی هرساله بالأ میرود و به کاردان ها و کارشناسان مربوط به این حیطه در اتاق های عمل بیمارستانان بیشتر  نیازمند میشوند . دانشجویان رشته هوشبری در زمان تحصیل با دستگاه های اندازگیری گازهای خون ، و لوازمات مربوط به بیهوشی ، نحوه بیهوش کردن بیمار ،  مراقبت های قلبی و تنفسی از بیمار ، نحوه بهوش آوردن بیمار بعداز عمل و…  رااموزش میبینند.

فارغ التحصیلان  کاردانی رشته هوشبری اگر مایل به ادامه تحصیل باشند میتوانند کارشناسی ناپیوسته :کارشناسی بیهوشی ویا رشته پرستاری و… را انتخاب نمایند .

و در مقطع کارشناسی ارشد: دانشجویان میتوانند در رشته های چون پرستاری و یا در زیر شاخه های علوم پزشکی ادامه تحیل نمایند.

 

بدون شک تحصیل در دانشگاه یکی از مهم ترین عوامل در آینده شغلی و تحصیلی شماست. برای ارتباط با مشاوران ما و دریافت پاسخ سوالات خود در مورد رشته هوشبری بدون کنکور  از صفحه ارتباط با ما استفاده کنید. هدف ما کمک به تحصیل شماست!