بدون شک رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی از پرطرفدار ترین رشته هایی هستند که داوطلبان تحصیل در دانشگاه متقاضی ورود به آن هستند، با توجه به متقاضیان بالای رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی، قبولی از طریق کنکور سراسری در این دانشگاه ها را سخت می کند و علاوه بر آن شاید شما هم زیاد میانه خوبی با کنکور نداشته باشید.

رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، هوشبری، اتاق عمل، فیزیوتراپی، مامایی و سایر رشته های پیراپزشکی از پر مخاطب ترین و پر متقاضی ترین رشته های دانشگاهی ایران بوده و بدون شک جزو بهترین مشاغل در تمامی کشور های جهان می باشد. موقعیت شغلی و اجتماعی رشته های گروه علوم پزشکی در طی سالیان اخیر بسیار بالا رفته و مردم کشور ما برای این جامعه شغلی احترام زیادی قائل هستند.

نکته قابل توجهی که شاید خیلی ها هم از آن اطلاعی ندارند، این است که شما می توانید امکان تحصیل در رشته های گروه پزشکی را بصورت بدون کنکور بررسی کنید

شاید قبول کردن این مطلب کمی سخت باشد اما شما می توانید برای بررسی شرایط احتمالی تحصیل در رشته های گروه پزشکی از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از سراسر ایران و از ساعت ۹ نه صبح الی ۲۳ یازده شب تماس حاصل فرمایید. 

شما برای بررسی شرایط امکان یا عدم امکان تحصیل در دانشگاه های پذیرنده رشته های گروه پزشکی با کارشناسان بدون کنکور سایت ثبت نام تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند. 

مشاغل علوم پزشکی، یکی از بهترین بازارکار ها در ایران:

امروزه بازار کار یکی از مهمترین ملاک های داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاهی بوده و رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، هوشبری و اتاق عمل نیز از بهترین مشاغلی هستند که در تمامی سالیان اخیر نیاز کشور به آنان بیشتر شده و همچنان کشور ما، فارغ التحصیلان این رشته را با آغوش باز پذیرفته و بازار کار خوبی را برای آنان فراهم می نماید.

علاوه بر رشته های گروه پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی که همگی زیر نظر وزارت بهداشت و درمان هستند، از بازار کار و موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار بوده و داوطلبان زیادی را به سوی خود جذب کرده است، از جمله این رشته ها می توان به رشته داروسازی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، هوشبری، فیزیوتراپی، اتاق عمل، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و … اشاره کرد.

اصلی ترین راه برای ورود و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و گروه علوم پزشکی، شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مناسب بوده و هر ساله بیش از ۵۰۰ هزار نفر در کنکور علوم تجربی برای قبولی در این رشته ها با یکدیگر به رقابت می پردازند که مطمئنا کار را برای هر داوطلبی سخت می کند. 

شما هم اکنون می توانید جهت آگاهی از پذیرش احتمالی رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در سامانه مشاوره با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از سراسر ایران تماس بگیرید.

رقابت بیش از پانصدهزار نفر برای قبولی در گروه پزشکی:

هر چند که بسیاری از داوطلبان، برای کنکور تلاش چندانی نمی کنند و به اصطلاح از این ۵۰۰ هزار نفر تعداد زیادی از آنها سیاهی لشکر بوده و قبولی در این رشته چندان هم برای آنان اهمیتی ندارد. اما آیا راه دیگری هم برای شما وجود دارد؟ آیا می توان غیر از ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری وارد رشته های گروه علوم پزشکی شویم ؟ یا پزشکی بدون کنکور در مراکزی مثل پردیس های خودگردان ارائه می شوند؟

کدام واحد های دانشگاه آزاد رشته های گروه پزشکی را بصورت بدون آزمون پذیرش می کنند ؟

دانشگاه های پیام نور چطور ؟ آیا واحد های دانشگاه علمی کاربردی در این مسیر قدمی برداشته اند ؟

درباره دانشگاه های پردیس خودگردان (بین الملل) چه می دانید ؟

دانشگاه پردیس بین الملل از جمله دانشگاه هایی است که همانند دانشگاه های آزاد و پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرددانشگاه پردیس بین الملل بیش از ده واحد دانشگاهی در سراسر ایران دارد که نام دیگر آنها پردیس های خودگردان دانشگاهی می باشد.

دانشگاه پردیس بین الملل یا پردیس خود گردان دوره ای مشابه دوره های روزانه و دولتی است با این تفاوت که فقط هزینه بالاتری حتی نسبت به دانشگاه های آزاد دارد اما مدرک این دانشگاه معتبر است و عنوان پردیس بین الملل روی مدرک ارائه شده قید نمی شود و فرصت مناسبی را برای بازارکار فارغ التحصلان این رشته ها فراهم کرده است .

هدف از تاسیس پردیس دانشگاهی این بوده است که طی ۲ سال گذشته بسیاری از داوطلبان به دلیل نبود امکان تحصیل در دانشگاه های داخل ایران به خارج از کشور مهاجرت می کردند و مشکلات زیادی برایشان ایجاد می شد بنابراین برای رفع این گونه مسائل، پردیس های دانشگاهی در بیش از ده استان ایران تاسیس شدند .

شما هم اکنون می توانید جهت آگاهی از پذیرش احتمالی رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در سامانه مشاوره با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از سراسر ایران تماس بگیرید.

رشته‌ های ارائه شده کاردانی های پیراپزشکی بدون کنکور:

لیست همه رشته های ارائه شده دانشگاه ها برای پیراپزشکی بدون کنکور بدین صورت است:

  • کاردانی های مامایی
  • هوشبری
  • اتاق عمل
  • علوم آزمایشگاهی
  • رادیولوژی دهان
  • سلامت دهان
  • بهداشت حرفه ای
  • بهداشت خانواده
  • فک و صورت

مدارک تحصیلی اعطایی دانشگاه هم معتبر و مشابه مدارک فارغ التحصیلان دانشجویان دیگر است و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد.

البته پذیرش در این رشته های پرمتقاضی ، شرایط و ضوابط خاصی دارد که متناسب با هر رشته متغییر است و شرایط شما در آن دخیل است که برای کسب اطلاعات بیشتر و متناسب با شرایط خودتان میتوانید با مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره ما تماس بگیرید

لوگو

برای تماس با کارشناسان سایت بدون کنکور، می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره ی ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از سراسر ایران و از ساعت ۹ صبح الی ۲۳ شب تماس بگیرید.